سلام دوستان امروز من یه مطلب گذاشتم و روز دختران سرزمینم رو تبریک گفتم و آخرین جمله مطلبم این بود "مثل 11 نباشیم" میخواستم در مورد این حرف بزنم و بگم که منظورم چی بوده! و چرا نباید مثل 11 نباشیم!! . خب خنده داره مگه ممکنه یه آدم مثل 11 باشه؟ اصلا همچین چیزی ممکن هست؟ مگه 11 شخصیت داره ؟ یا رفتاری رو بروز میده؟ خب . بزارید بریم ادامه تا ببینیم! 

خب قبلش این رو بگم که من عاشق رنگ بنفش و زرد هستم که یکی رنگ عشق درون و یکی رنگ نفرت بیرون هستش. رنگ عشق درون؟ نفرت بیرون؟ چی میگی ؟؟ بزارید . یه داستان کوتاه واستون تعریف کنم!

روزی روزگاری

بچه ای به نام چپ در یکی از روستاهای استان فارس میزیست او همیشه لباس زرد به تن داشت و آرزویش پیدا کردن دوست بود! اما هیچوقت موفق نمیشد! او بارها برای پیدا کردن دوست تلاش کرد اما نشد! کم کم به این نتیجه رسید که بدرد نمیخورد ، کسی دوستش ندارد و هیچ دلیلی برای به دنیا آمدنش وجود ندارد او هر روز به دلیل به دنیا آمدنش فکر میکرد تا این که در یکی از همین روز های پر ا نا امیدی چپ با گفتن اَز خودم متنفرم طلسمی را فعال کرد . که باعث جا به جایی او با خود درونش شد. چپ درون که راست نام داشت همیشه لباسی به رنگ بنفش به تن داشت و تنها کارش تماشا کردن چپ بود!! چپ روز ها و سال ها آنجا ماند هر کاری میکرد نمیتوانست از آنجا خارج شود تا اینکه به حقیقتی پی برد. آن حقیقت این بود مثل 11 نباشیم!

یازده

همونطور که همه ما میدونیم 11 عددی هست که مانند دو خط موازی کوچک شده هست . اما اشتباه نکنید این دو فقط دو خط ساده نیستند این دو نمایانگر یک اصل مهم در زندگی ما هستند به عقیده من یعنی "هپی " این خطوط نمایانگر زندگی بسیاری از ما هستند. در تصویر بالا شما دو خط موازی را میبینید که هیچ وقت به هم نمیرسند ، به هم نزدیک نمیشوند ، و حتی از هم دور هم نمیشوند. اما یک نکته این وسط وجود دارد این دو میتوانند رنگ عوض کنند! همانطور که میدانید رنگ بنفش رنگ عشق و رنگ زرد رنگ نفرت است! میدانید میتوانم این تصویر رو به بسیاری از انسان ها تشبیه کنم چرا؟ تصویر زیر را ببنید .

به اعداد یازده انگلیسی در تصویر بالا دقت کنید یک بنفش همیشه از پشت سر نظاره گر یک زرد هست . میتونیم یک بنفش را به خود درونمان تشبیه کنیم که در همه شرایطی همراه ماست . ما را مینگرد و به مانند مجنون عاشقانه از بی توجهی زرد به خودش درد میکشد! اما دمکی نمیزند و باز ادامه میدهد نه دور میشود و نه تغییر رنگ میدهد . همه و همه جا با ما هست از زمان تولد تا جهنم و بهشت و یکی که ردای زرد به تن دارد همیشه به دیگران دل بسته است و به دیگران فکر میکند به آنها مینگرد و از خوده درونش غافل است!

کاش یازده نباشیم!

کاش یازده نباشیم »»» به خودمان اهمیت بدهیم

کاش یازده نباشیم »»»صورتمان را بچرخانیم  و عشق حقیقی را با چشمانمان لمس کنیم با بینی مان بوی مست کننده اش را بشنویم! و از این دنیای خاکی فراتر برویم!

کاش یازده نباشیم»»» و از دو رویی و دو رنگی دور باشیم!

کاش یازده نباشیم »»» و فقط بنفش رنگ باشیم 11

ای کاش به جای دیدن آن ور آینه به خوده آینه نگاه کنیم تا

اینچنین یازده باشیم

در آخر.

بچه ها دوست داشتن خودتون اصلا چیز بدی نیست و به نظرم در هر شرایطی خودتون رو عاشقونه بغل بگیرید بخاطر آرزوهای خوده خودتون بجنگید نه آرزوهای پدر مادراتون .

اون چیزی که باعث میشه شما خوشحال بشید رو انجام بدید حتی به غلط

توی سریال لوکی قسمت اولش لوکی گفت که اختیار باعث شرم و پشیمونی هستش و به نظرم هم درسته هم نه و در واقع لوکی در حال از بین بردن اختیار بوده . تا زندگی رو برای مردم آسون کنه اما میدونی چیه؟! بیاین به این فکر کنیم که زندگی رو برای خودمون نه با ازبین بردن اختیارمون بلکه با گرفتن افسار اختیار و تازوندن به سمت رویا ها و آرزوهامون باشه حتی اگر آرزوتون تبدیل به یه Couch Potato هستش هم به سمتش برید دوستتون دارم و امیدوارم که از این پست خوشتون اومده باشه و سعی کنید عدد 11 که اتفاقا مورد علاقم هم هست رو مثلش نباشید . راستی نظرتون رو بهم بگید و اگر فکر میکنید این پست خوبه و پتانسیل بودن توی پیوند روزانه وبتون داره ممنونم میشم این کار رو بکنید

Couch Potato : کسی که خیلی کم یا اصلا ورزش نمیکند و فقط عاشق فیلم و سریال دیدن است و هله هوله خوردن! 

مثل 11 نباشیم!

رنگ ,رو ,هم ,نباشیم ,یازده ,کاش ,مثل 11 ,کاش یازده ,و به ,11 نباشیم ,یازده نباشیم

مشخصات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

خانه ای برای لونا مطالب اینترنتی خرید اینترنتی اجناس فوق العاده ▀▄▀▄▀▄ مدرسه ی شاد▄▀▄▀▄▀ تخفیف دانلود فایل های کمیاب دل نوشته های سید رضا قانون مدیر مسئــول مجله دل های دست دوم کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان سرکان اخبار فردا